Games herna

good hra

Demigod - jak se stát bohem

09.03.2008 10:45
Demigod - jak se stát bohempreview

Ostřílení autoři Dungeon Siege a Supreme Commander chystají další pecku. Kolik už jsme měli na poli počítačové zábavy pokusů o skloubení různých žánrů? Myslím, že dost. Některé dopadly dobře, jiné hůře. Další takový mix vzniká v dílnách studia Gas Powered Games a my samozřejmě doufáme, že se zařadí mezi tituly povedenější. Zkušenosti autorů tomu nahrávají - vždyť tihle hoši mají na svědomí třeba akční RPG sérii Dungeon Siege nebo strategickou záležitost Supreme Commander.

A právě tyhle dva herní styly chtějí využít v chystaném Demigod, který má nabídnout jak rychlou akci s RPG prvky, tak strategické uvažování. Hlavní designér hry John Dones přirovnává chystaný zážitek k populárnímu "DotA", tedy modifikaci Defense of the Ancients pro hru Warcraft III. Jinými slovy, se svými hrdiny a za podpory řadových jednotek se budete snažit probít mapou až k základně soupeře a tu bez milosti srovnat se zemí.

Demigod je zasazen do technofantasy světa, ve kterém se mísí mocná magie s pokročilými technologiemi, a jemuž vládnou bohové. V jejich pantheonu je ovšem jedno volné místo a vybraní smrtelníci pasovaní na polobohy se o tento lákavý post utkají ve speciálních arénách, v nichž je zapotřebí jak bojová zručnost, tak vojevůdcovské a velitelské schopnosti. Herní styl bude do značné míry determinován výběrem hlavního hrdiny - polobohové se totiž dělí na dvě třídy, General a Assasin.

Při volbě prvně jmenované specializace bude hra připomínat RTS; váš avatar bude dohlížet na stavbu kasáren, obraných zařízení a jiných důležitých budov, a na zteč proti nepříteli posílat naverbované jednotky. Assasin se naopak vrhá do bitevní vřavy osobně, a je mocným bijcem kosícím nebohé nepřátele po desítkách podobně jako v akčních RPG. Postupem času se navíc božští avataři budou vylepšovat - a se získanými zkušenostmi přijdou nové skilly, ale také třeba možnost používat unikátní vybavení. I svůj inventář si totiž postupně samozřejmě vylepšíte a obohatíte o mocnější zbraně a jiné kousky, které notně pomohou v boji proti nepříteli.

Autoři se nechali slyšet, že kladou velký důraz na multiplayer. V jedné aréně se bude moci utkat až deset hráčů (některé z nich přitom může samozřejmě nahradit umělou inteligencí řízený hrdina), a to i díky službě GPGnet Service. Počítá se s hodnocenými i nehodnocenými zápasy, turnaji, možností spojovat se do klanů... fandové řežby proti živým hráčům se zkrátka mají na co těšit...

Více na Hratelne.cz.

 
Děkujeme vám a navštivte nás znovu.